Dřevěné kouzlo na prstě aneb prsteny ze dřeva

Originální dřevěný prsten je ideálním dárkem při každé příležitosti. Možná vás úplně neoslovují drahé kovy. Skvělou volbu jsou proto pak šperky ze dřeva, které jsou vždy vyjímečné.

Dřevěné prsteny, šperky s duší

Jedinečné dřevěné prsteny představují dokonalý unisex šperk vhodný pro každou příležitost. Ostatně nemálo párů si je volí dokonce i coby prsteny snubní. Také dřevěný prsten je možné, podobně jako každý jiný, osadit kamenem a odlišit tak například šperk pro ženu, zatímco muž zamýšlí nosit pouze čistý kroužek. Vhodné jsou pro tento účel veškeré drahokamy či polodrahokamy

Dřevěné prsteny se většinou vyrábějí z jednoho kusu dřeva. To může být různého druhu – eben, švestka a mnohé jiné. Podstata dřevěného šperku tak tkví především v naprosté originalitě. I shodné dřevo má totiž pokaždé odlišnou strukturu, což prstenu propůjčuje vždy jedinečnost.

Dřevo samozřejmě neobsahuje nikl a jakožto přírodní materiál nezpůsobuje žádné alergie. Nosit dřevěné šperky proto může kdokoli, včetně osob, které na kovové šperky trpí kontaktní alergií.

Navíc se jedná o materiál příjemný na omak. Proto je dřevo na prstu řadě lidí citelně pohodlnější oproti kroužkům z kovu. Dřevěné prsteny charakterizuje i velmi malá hmotnost, jsou tak lehké, že je na ruce téměř neucítíte.

Životnost dřevěného prstenu a jak ji prodloužit

Obdobně jako jiné šperky vyžadují dřevěné prsteny náležitou péči. Především je nutné je občasné ošetření přírodním olejem. Snášejí vlhkost, vyhnout byste se s nimi ale měli agresivnímu prostředí. Rozhodně si tak prsteny musíme sundat například při mytí nádobí. Nevystavujte je ani žádné chemii třeba při úklidu.

Přestože se obecně neuvádí žádné omezení z hlediska četnosti nošení a šperky by, jak bylo výše řečeno, měly vydržet i občasné působení běžné vlhkosti, platí, že méně namáhaný šperk vám přirozeně déle vydrží. Dřevěné prsteny mívají sklon k tomu po čase nošení prasknout.

Jestliže se vám dřevo pro svůj vzhled líbí, zvolte jednoduše dřevěný kroužek vsazený do kovu. Takovýto prsten si ponechá výdrž „klasického“ šperku a současně neztratí na originalitě.

Dřevěné kouzlo na prstě aneb prsteny ze dřeva
Přesunout se na začátek